Plandeka do namiotów

Plandeka to duży, wodoodporny arkusz materiału, który może być używany jako schronienie dla namiotu. Większość plandek wykonana jest z poliestru pokrytego poliuretanem lub tkaniny. Są one elastyczne i lekkie, a także trwałe i wiatroszczelne. Poniżej przedstawiamy podział korzyści płynących z zastosowania plandeki. Plandeka może chronić namiot zarówno przed deszczem, jak i słońcem.

plandeki są lżejsze od namiotów

Jeśli chodzi o wagę, plandeki są świetną alternatywą dla tradycyjnych namiotów. Najlżejsze plandeki wykonane są z włókien Dyneema lub Cuben i ważą mniej niż 5 uncji. Z drugiej strony, niektóre z bardziej nieporęcznych plandek ważą zaledwie 1 funt. Jedną z głównych różnic między plandekami a namiotami jest to, że plandeki nie mają ścian ani podłóg i nie posiadają siatki, która jest powszechna w namiotach. Plandeki nie są zbudowane jak tradycyjne namioty, a do ich rozbicia trzeba przynieść paliki i linę.

Jedną z największych zalet plandek jest łatwość ich rozstawienia. Plandeki są stosunkowo łatwe do rozłożenia i wymagają minimalnego wyposażenia. Jednak do ich bezpiecznego zawiązania potrzebna jest duża ilość sznurka. Potrzebne będzie co najmniej dwanaście stóp sznurka i sześć do ośmiu krawatów, w zależności od długości plandeki. Sznurek nylonowy jest bardziej wytrzymały niż bawełniany i łatwiej go zawiązać. Upewnij się, że użyłeś zapalniczki, aby przepalić ostatnie pół cala sznurka, ponieważ luźne nici mogą się zapalić.

Kolejną ważną zaletą plandek jest ich trwałość. Namioty są wykonane z tkaniny, która nie jest oddychająca i dlatego wewnątrz namiotu może gromadzić się kondensacja. Ta kondensacja może pochodzić z oddechu obozowiczów i z otaczającego środowiska. Zła kondensacja sprawi, że twój śpiwór będzie mokry i nie będzie utrzymywał ciepła tak jak suchy śpiwór. Tarpy są lekkie, co oznacza, że łatwiej je spakować.

Kolejną ważną zaletą plandek jest ich brak widoczności. Plandeka nie jest tak bezpieczna, a drzwi namiotu są dobrze widoczne, więc ludzie mogą zajrzeć do środka. Jeśli nie używasz płachty, nie widzisz przez szczelinę między tarpem a ziemią. Nie możesz pozostawić swojego sprzętu bez nadzoru, gdy używasz plandeki, co stanowi potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Blokują wiatr

Plandeki na namioty mają wiele zalet. akcesoria kempingowe pod namiot https://biwakuje.pl/recenzja-batonow-vitanella-musli-baton-z-pelnym-ziarnem-zurawina-i-orzeszki-czekolada/ Są dobrym sposobem na zablokowanie wiatru na biwaku, zwłaszcza gdy w nocy pali się ogień. Kiedy wiatr się wzmaga, plandekę można odwrócić, aby zablokować wiatr i dać mu mniejszy obszar do pracy. Plandeki to także świetne schronienia kuchenne i wygodny sposób na ochronę swoich rzeczy.

Plandeki do namiotów są nie tylko przydatne do ochrony przed wiatrem, ale stanowią również poncho przeciwdeszczowe i płachtę na ziemię. Świetnie nadają się do biwakowania w wietrznych miejscach i są łatwe do rozstawienia. Zazwyczaj są one łączone z kijkami trekkingowymi, więc świetnie sprawdzają się na terenach gminnych. Tarpy chronią również namioty przed trudnymi warunkami atmosferycznymi i są wodoodporne. Ten artykuł da ci kilka pomysłów, jak wybrać najlepszy tarp do namiotu.

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów plandek jest plandeka z ramą w kształcie litery A. Jest to wytrzymały, ustawiony pod kątem element wyposażenia namiotu, który posiada trzy punkty mocowania po każdej stronie. Ukośna konstrukcja plandeki pomaga blokować wiatr i deszcz, a w zestawie znajdują się linki i 10 plastikowych palików namiotowych. W zestawie znajduje się również worek do przenoszenia plandeki.

Zatrzymują ciepło

Jeśli chcesz zmaksymalizować właściwości zatrzymywania ciepła przez namiot, możesz użyć plandeki. Tarp jest dodatkową warstwą izolacji dla namiotu. Użycie plandeki sprawi, że namiot będzie chłodniejszy w zimnych miesiącach, a jednocześnie zablokuje otwory wentylacyjne w gorące dni. Niektórzy wybierają plandekę mylarową, rodzaj folii odblaskowej, która zatrzymuje ciepło i blokuje promienie słoneczne UV.

Jeśli nie masz plandeki, możesz umieścić odblaskowy brezent na podłodze namiotu. Będzie ona odbijać ciepło ciała z powrotem do Ciebie, pomagając Ci zachować ciepło. Inną opcją jest umieszczenie pod namiotem liści, które będą pełnić rolę izolacji między podłogą namiotu a ziemią. Obejrzyj poniższy film, aby zobaczyć, jak używać tych materiałów. Będziesz zadowolony!

Jedną z największych zalet używania plandeki jest jej niewielka waga. Wiele plandek waży zaledwie 5 uncji i jest wykonanych z włókien Dyneema i Cuben, które są lekkie. Inne plandeki są nieporęczne i ważą kilogram lub więcej. Oprócz podłogi namiotu, plandeka nie ma ścian ani siatki, więc jeśli planujesz spać pod plandeką, musisz zaopatrzyć się w siatkę przeciw insektom i worek bivy.

Wybierając tarp do namiotu, należy zwrócić uwagę na kolor i materiał. Niektóre rodzaje są pokryte specjalnym materiałem, który blokuje promienie słoneczne UV, a inne nie. Niektóre plandeki będą miały neutralny odcień bieli. Srebrna plandeka będzie bardziej odblaskowa niż czarna. Należy pamiętać, że kolor i materiał plandeki wpływa na jej zdolności izolacyjne.

Są trwałe

Jest kilka powodów, dla których warto zainwestować w wysokiej jakości plandekę do namiotu. Jednym z nich jest jego trwałość. Podczas gdy tarpy mogą być lekkie, są one niesamowicie trwałe. Tarp z głowicą hydrostatyczną o wartości trzech tysięcy milimetrów jest mocniejszy niż wiele innych lekkich tarpów. Kolejną jest ich wszechstronność. Plandeka może służyć jako wiatrochron lub dodatek do namiotu.

Plandeki są nie tylko trwałe, ale również wodoodporne. Oznacza to, że są one świetne zarówno dla podłoża namiotu, jak i samego namiotu. Są także mocniejsze niż inne rodzaje płacht, więc będziesz miał z nich wiele lat doskonałego użytkowania. Sprawdzają się również jako przykrycie basenu w zimie, a także jako skuteczne rozwiązanie na deszczowe dni. Zainwestuj w wysokiej jakości tarp na następną przygodę na świeżym powietrzu!

Wytrzymały tarp może utrzymać lekki deszcz i ciepło. Jest również łatwiejszy do spakowania niż wysokiej jakości namiot. Namioty wykonane z brezentu mogą być nieco nieporęczne, ale można kupić lekki, który waży mniej niż funt. Ważne jest, aby pamiętać, że plandeka nie ma podłogi, ścian ani siatki. Będziesz potrzebował palików lub tyczki, aby zabezpieczyć go w miejscu.

Lekki tarp wykonany z tkaniny poliestrowej oxford to świetna opcja dla kamperów. Ten tarp waży mniej niż trzy funty, ale zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV i wodą. Może chronić Cię przed deszczem, a także zapewnić przytulne schronienie do spania dla dwóch osób. Posiada również klejone szwy dla zwiększenia trwałości. Istnieje wiele różnych rodzajów plandek na rynku, więc ważne jest, aby wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb.

Są one dostępne w różnych materiałach

Większość plandek jest wodoodporna i może powstrzymać deszcz przed przenikaniem do namiotu. Możesz jednak kupić plandekę, która odprowadza wodę z Twojego biwaku. W ten sposób możesz wykorzystać wodę do napełnienia wiader do picia. Niektóre plandeki są wykonane z cienkiego materiału zwanego Tyvek. Są to zazwyczaj najtańsze i najmniejsze plandeki na rynku, ale są one bardziej wytrzymałe i wystarczą na dłużej.

Wybierając plandekę, powinieneś wziąć pod uwagę wagę plandeki i to, jak bardzo jest ona trwała. Powinieneś rozważyć trwałość plandeki, sprawdzając jej wagę i materiał powłoki. Inne czynniki, które należy rozważyć przy wyborze plandeki to jej rozmiar, wzór, kolor, przelotki i trwałość. Tarpy mogą być tak cienkie jak 2 stopy kwadratowe lub tak grube jak pięć metrów kwadratowych.

Tarpy do namiotów są dostępne w wielu różnych rozmiarach, w tym z różnych materiałów i wzorów. Rzeczywisty rozmiar plandeki będzie się różnił o około trzy do pięciu procent. Zazwyczaj tarp mierzy 5,8 metra długości i pół metra szerokości. Plandeka jest wykonana z aluminiowymi lub nierdzewnymi oczkami, a odległość między oczkami wynosi od 18 cali do pięciu stóp. Liczba splotów wynosi zazwyczaj od ośmiu do dwunastu cali kwadratowych, przy czym wyższy numer jest mocniejszy. Różne plandeki są wodoodporne i niewodoodporne, a niektóre są nawet odporne na pleśń.

Najlżejszy i najbardziej wszechstronny tarp wykonany jest z materiału polietylenowego, który jest odporny na rdzę i wodę. Występują w dwóch rozmiarach: lekki, 8 na 10 stóp tarp Coleman, a większy przeznaczony jest do przykrycia dużego obszaru. Jego dziesięciomilowa grubość, narożniki wzmocnione liną i podwójnie laminowane plandeki z poliestru są również trwałe.

Previous post Ogrodzenie kamienne na sprzedaż
Next post Jak stworzyć grot szermierczy